Artykuły i publikacje

Na tej stronie przedstawiam listę moich artykułów, które zostały opublikowane w różnych miejscach w sieci. Jeżeli macie ochotę poczytać – zapraszam i życzę miłej lektury 🙂

Tytuł publikacji Opis
Nowości w SQL Server 2014 CTP1 – Buffer Pool Extension Jedną z nowości, która ma się znaleźć w SQL Server 2014 jest możliwość zwiększenia wielkości puli buforów (w której przechowujemy najczęściej używane przez SQL Server dane), tak aby nie tylko używała pamięci RAM lecz również przestrzeni dostępnej na dyskach SSD. Celem artykułu jest przybliżenie tej funkcjonalności i pokazanie jak z niej skożystać.

Opublikowano: 2013-08-28, Microsoft Technet

Instalacja sterowników niepodpisanych cyfrowo w Windows Server 2012 Instalacja sterowników niepodpisanych cyfrowo nie jest zalecana w systemach operacyjnych Microsoftu. Windows Server 2012 stosuje się do tej zasady i standardowo nie pozwala ich zainstalować. Możemy jednak tego dokonać uruchamiając system w specjalnym trybie. Artykuł ma na celu pokazanie krok po kroku, jak to zadanie wykonać.

Opublikowano: 2012-10-29, wss.pl

Resource Governor w SQL Server 2012: Maksymalny limit użycia procesora dla puli zasobów Jednym z usprawnień  wprowadzonych w SQL Server 2012 jest nowa opcja Resource Governora, która pozwala na ustalenie „twardego” limitu zużywanej mocy obliczeniowej przez wybraną pulę zasobów. Artykuł ma na celu przedstawienie tej opcji wraz z podaniem przykładowego scenariusza jej użycia.

Opublikowano: 2012-05-08, wss.pl

Porada: Jak skonfigurować usługi integracyjne dla nazwanej instancji SQL Server Instalując silnik baz danych SQL Server jako instancję nazwaną musimy liczyć się z tym, że niektóre usługi mogą wymagać ręcznego dokonfigurowania. W przypadku usług integracyjnych wymagana jest zmiana parametru związanego z przechowywaniem paczek po stronie serwera.

Opublikowano: 2012-01-29, wss.pl

Porada: Ustawienie dostępu do SQL Server dla wielu użytkowników AD Czasem trzeba pozwolić na dostęp wielu użytkownikom do bazy danych na SQL Server. Najprostszą metodą realizacji tego będzie stworzenie loginu wykorzystującego nie konto systemowe a całą grupę.

Opublikowano: 2012-01-06, wss.pl

SQL Server 2012 – wprowadzenie do mechanizmu FILETABLE Celem artykułu jest przybliżenie mechanizmu FILETABLE. Omówiono w nim jego podstawową funkcjonalność oraz pokazano w jaki sposób z niego skorzystać.

Opublikowano: 2011-12-12, wss.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: